Smršť informací o Quake Champions !

Quake Champions

O tomto víkendu proběhla v americkém Bostonu herní akce PAX East, na které měli její učastníci možnost zahrát si nový Quake Champions. A my se díky tomu dostali k velkému množství informací a videí přímo ze hry. A jisté je jedno, Quakewatch se nekoná…

Pořád je to quake!

Díky řadě videí nevalné kvality, které byly na PAXu pořízeny je jasné, že Quake zůstává Quakem i v jeho poslední reinkarnaci. Pro začátek vás odkáži na videa od uživatele Russellman_14, které najdete na jeho twitch účtu. Především doporučuju video z mapy Ruins of Sarnath a potom jedno ze staronové q3dm6, aneb Blood Covenant. Ruseellman se díky tomuto svému počinu získal na discordu chvilkový status legendy a i přesto, že Quaka pravděpodobně nikdy nehrál. Krom těchto dvou videí, je však k dispozici jedno zásadní, které najdete pod tímto odstavcem. Hlavní roli v něm hraje  oldschool QuakeWorld/Quake 4 hráč  United States of America Jeffrey “Thump4” McShane, který si vzal do ruky Anarkiho (šampiona jehož pasivní schopností je aircontrol) a težce vyškolil náhodné účastníky PAXu.

Upravte si Quake Champions dle sebe!

Pozorný divák si jistě všiml jiných modelů  railgunu, raketometu a shaftu než byly prezentovány v oficiálních trailerech. Konkrétní skiny pochází z Quake 2, Quake 1 a Quake 4. Z toho nám jasně vyplývá možnost skinovat vzezření jednotlivých zbraní dle vašeho oblíbené kvaka. Krom toho budeme mít i možnost upravovat vzhled každého ze šampiónů. Za odehrané zápasy budete dostávat skiny pro jednotlivé části zbroje vašeho hrdiny, díky tomu si ho bude moci každý soudruh upravit tak jak uzná za vhodné.

Nová postava!

Tak trochu neplánovaně došlo k odhalení nové postavy, a není jí nikdo jiný než kyberpunkerka Slash, která si užila svou premiéru už v Quake III Arena. její aktivní schopnost se nazývá Plasma Trail. Ta jí dočasně zrychlí a zároveň za ní zanechá stopu, které zraňuje nepřátele, kteří by se jí snad opovážili pronásledovat. Mnohem zajímavější je její pasivní schopnost Crouchsliding, tedy pohyb tak jak ho známe z Quake 4. A to zní sexy! I když Slash teda moc sexy nevypadá (Pokud teda nejste členy fanklubu Sex Pistols).

 

Hardwarové Požadavky a způsob monetizace

Hardwarové požadavky ještě nikde nebyly publikovány, ale víme, že na PAXu se hrálo na těchto sestavách – CPU: Ryzen 7 1800x, GPU Radeon XFX RX 480  (8GB), 16GB RAM, a základní deska Aorus GA-AX370. Díky tomu si můžete zhruba udělat představu jaké železo si musíte na nového Quaka pořídit.  Ale nebojte, podle vývojářů se na optimalizaci pořád pracuje, a jejich cílem je rozjet hru na co největším počtu počítačů.

Krom toho už s jistotou víme jaká bude za Quake Champions cena, a bude celkem příznivá, protože bude zadarmo. Teda abych to upřesnil, základní verze, která bude z hratelných postav obsahovat pouze Rangera bude zdarma. Ostatní hrdiny si budete muset koupit – za jednu cenu pořídíte všechny zbývající šampióny. Pokud ale jste z chudého kraje, tak si hned nemusíte zoufat. Za hraní budete získávat tzv. favor,  za který si budete moci ostatní hrdiny “pronajmout” na určité časové období. I podle všeho bude ve hře i možnost otevřít si hrdiny hraním na stálo.

No, to je pro zatím asi tak vše důležité co v tuto chvíli o Quake Champions víme. Pokud chcete vědět více, doporučuji přijít na náš discord kanál, kde se vždy dozvíte ty nejnovější drby!

Přejít k navigační liště