QuakeWorld stále žije!

Quake 1 logo

Komunita fanoušků kolem Quake 1 a jeho modifikace QuakeWorld je naprosto fascinující. To s jakou vervou a zapálením pečují o dvacet let starou hru je úžasný. Důkazem toho jsou nadcházející akce, kde se QuakeWorld objeví.

Začněme u QHLAN – již dvacátý ročník této Quake 1 lanpárty, kde se objeví snad každý kdo v této hře něco znamená – a že těch lidí je hodně. V současnosti je registrováno skoro 100 hráčů. Akce se bude konat od čtvrtka 2. března do neděle 5. března ve Stockholmu. Pokud by někdo z vás snad chtěl vyrazit, tak vězte, že bude o co hrát – celkové prizemoney se budou pohybovat kolem 15 000 švédských peněz. To je asi 45 000 českých peněz. V plánu je taky stream zápasů přímo z akce. Takže až to bude aktuální sledujte facebook dm6.cz hodím to tam :).

Druhá akce je z trošku jiného soudku, sice se také jedná o lan turnaj který probíhá právě teď když píšu tento článek, ale nenajdete v něm žádná známá jména. Tedy, známá vlastně jsou, ale neproslavili se hraním Quaka. Akce o které mluvím je FACEIT quake tournament, který probíhá v rámci D.I.C.E 2017. Lidé kteří v něm zápasí jsou různí hlavouni ze světa počítačových her, například: Jeffrey Kaplan – Blizzard Entertainment, Randy Pitchford – Gearbox Software, Tim Willits – id Software, Ted Price – Insomniac Games, Sean Dunn – Sparkypants, Feargus Urquhart – Obsidian Entertainment, Min Kim – Bonfire Studios, Shekhar Dhupelia – Wargaming. A jak tak během psaní sleduji stream, jasný je jedno, jsou to všechno hrozný lamy :D. Jestli někde bude záznam streamu, tak ho sem později přiložím.

PS.: A také se spekuluje o quakeword turnaji v rámci letošního Dreamhacku. Tak uvidíme 🙂

Přejít k navigační liště