QuakeLive 3v3 CA Liga

Tenkrát když se hrál Quake Live a Starcraft II

Zdravím všechny fanoušky QuakeLive, respektive módu Clan Arena. Dlouho jsem přemýšlel, v čem uděláme první turnaj pod hlavičkou dm6.cz. Samozřejmě první mi na mysl přišel DUEL, ale myslím, že v tuto chvíli je duelových turnajů dost, a já mám zájem o nějaký dlouhodobější turnaj, v tdm hodně pochybuju o tom, že by se poskládal nějaký rozumný počet týmů, o CTF ani nemluvě.

Oproti tomu se zdá, že CA má dost aktivních hráčů, a doufám tedy, že se nějaké ty aktivní clany poskládají. Teď se podíváme na pár organizačních věcí. Bude se hrát 3v3 CA, maplist jsem zvolil pouze z non premium map, ale pokud by mezi přihlášenými týmy byla většina, která by si chtěla nějakou premium mapu zahrát, tak není problém maplist změnit. Systém hraní se zvolí podle toho, kolik týmů se přihlásí: Čtyři a méně – turnaj bude zrušen, pět až sedm týmů – bude se hrát jedna skupina, kde každý tým bude hrát s každým, tým s nejlepším poměrem výhry/prohry bude prohlášen za vítěze. Při počtu osmi a více týmů by se udělalo více skupin ze kterých by určitý počet týmů postoupil do playoff.

Pro přihlášení do turnaje musíte vytvořit tým na našich stránkách, pozvat do něj minimální počet hráčů (3) s vyplněným QL ID (ql nick) a v administraci týmu vybrat turnaj a přihlásit se do něj.

Pokud byste chtěli hrát, a nemáte tým, klidně napište do komentářů, připíšu vás na soupisku hráčů co hledají spoluhráče, jestli už máte klan a někdo vám chybí, klidně napište taky 🙂

Registrace budou probíhat ode dneška čtrnáct dní, tedy do 13. Května 2011. Liga započne v pondělí 16. Května

Pravidla
Mód: ClanArena 3vs3

Maplist: Asylum, Almost Lost, Campgrounds, Trinity, Hidden Fortress

Systém hry: Bude upřesněno podle počtu přihlášených týmů; BO5 (na tři vítězné mapy, takže možný výsledek je 3:0/3:1/3:2)

Vybíraní map: Bude se vycházet z pickupového principu. Na začátku zápasu si každý tým zvolí svého zástupce. Tyto dva zástupci půjdou na pumly za stavu 200/100. Tým, jehož zástupce vyhrál pumly, volí první mapu. Další mapu volí vždy ten tým, který předchozí mapu prohrál.

Příklad: Tým A zvolí mapu Asylum a prohraje jí, Další mapu volí opět tým A, pokud jí vyhraje, další mapu volí tým B, pokračuje to tak dlouho, dokud jeden z týmů nevyhraje 3 mapy.

Zákazy: Zakazují se veškeré programy či jiné způsoby podvadění, které by znevýhodňovali ostatní hráče v turnaji. Pokud by k takovému jednání došlo, prohřešek bude posuzován adminy turnaje podle toho, o jak závažný přečin se jedná, můžeme zabanovat tým v daném turnaji, v extrémním případě i nahlásit problémy administrátorům quakelive.com Vzhledem k tomu, že se jedná o CA, je zákázáno používat tzv. Freecam (volné spectování) během zápasu.

Natavení serverů: Bude se hrát na standardním nastavením serveru, tj. při spawnování serveru vyberte Membership Level: Standard; slotů Počet dejte na 4v4 a více (to proto, aby se během zápasu mohl připojit admin/admini). Heslo nastavte dle domluvy, na vyžádání admina máte povinnost mu ho zaslat. Krom samotných hráčů a adminů turnaje nesmí být na serveru nikdo jiný přítomný.

Pozn.: Pokud by se stalo, že se sejdou dva týmy, ve kterých není ani jeden hráč s PRO účtem, můžete mě kontaktovat na email info@dm6.cz nebo na ql, nick Kyng, jsem vám ochotný server spawnout, ale doporučuju mi dát vědět aspoň den/dva dopředu. Upozorňuji ale, že bývám online tak od sedmé hodiny večerní.

Povinosti: Každý hráč je povinen natáčet demo a na požádaní ho poslat adminovi turnaje a protihráčovi který si ho přípaně vyžádá, toto demo musíte uchovat nejméně 96 hodin od konce zápasu. Tým, který zápas vyhraje musí zadat výsledky nejpozději do 30 min od konce zápasu.

Práva: Každý tým má právo použit jednu „divokou kartu“, díky níž může odložit svůj zápas o týden, pokud ji použijete musíte to oznámit protihráči a admin týmu (admini používají email info@gmail.com). Každý tým má právo vyžádat si dema všech protihráčů z vlastních zápasů, o tyto dema se musí přihlásit do 24 od konce zápasu. Doporučuji pořídit screenshot s reakcí protihráče, nejlépe z ICQ, IRC atd, a to i s informacemi, o co se vlastně jedná, zaslat na mail admin týmu (info@dm6.cz)

Komunikace: Každý zápas má vygenerovaný svůj vlastní irc kanál, ten najdete u detailu zápasu. Stejně tak můžete u každého detailu zápasu narvhnout/potvrdit datum, kdy se vám hodí zápas odehrát. Na každý zápas máte jeden týden, defaultní herní den a čas je středa osm hodin večer.

Přihlášením do turnaje potvrzujete, že jste tyto pravidla četli a že s nimy souhlasíte. Vyhrazuji si právo kdykoli tyto pravidla změnit!

Přejít k navigační liště