Quake.cz komunita na discordu!

Drazí přátelé quakeři, dnes došlo ke spuštění discord kanálu quake.cz. Ti, kteří jsou jsou s tímto výdobytkem moderní doby seznámení můžou v klidu pokračovat na tento odkaz https://discord.gg/TQEJJwv a připojit se k našemu společnému tlachaní. Těm kteří neví o co se jedná se to trošičku pokusím přiblížit.

Discord v sobě kombinuje jak textový, tak hlasový komunikační nástroj. Nejlépe si ho lze představit jako kombinaci IRC a TeamSpeaku. K dispozici jsou chatovací kanály podobně jako je známe ze zmiňovaného irc, které ještě mohou být rozděleny do několika místností. Místnosti se dělí na textové a hlasové. Nastavení programu je naprosto blbuvzdorné a věřím, že to nikdo nebude mít problém rozchodit. A aby toho nebylo málo, tak je o všechno zdarma.

Discord
První postnuté video na novém quake.cz kanálu je z  cska…

K úspěšnému připojení stačí kliknou na teto odkaz https://discord.gg/TQEJJwv. Chat se vám otevře ve webovém prohlížeči, zeptá se vás jestli chcete synchronizovat kontakty se Skypem a nabídne možnost registrace – obojí lze vynechat. No a to je vše, po té budete s námi na kanále, k absolutnímu pocitu tepla domácího krbu bude scházet jenom Quakosh.

Těm kterým nevyhovuje webové rozhraní lze doporučit discord app, které je ke stažení na oficiálních stránkách programu. Dostupná je verze pro Windows, Android a jablíčko.  Aplikace, stejně jako registrace, je vhodná především pro lidi, kteří mají v plánu s námi na zůstat na kanále trochu déle v řádech dnů, týdnů, měsíců a třeba i let.

Mezi další zajímavé místa k idlení patří například:

https://discord.gg/c6SYR  – oficiální quake kanál kde kempí i lidi z id Software.

https://discordapp.com/invite/Cpp5T7J – discord kanál portálu esreality

https://discord.gg/cpkaU – kanál Rebornu (2GDova hra)

https://discord.gg/cpkaU – kanál Reflexu – něco jako quake 🙂

 

Přejít k navigační liště