NecroRaisers – 20 let na scéně

NecroRaisers

K datu 1. 1. 1997 se datuje založení nejstaršího českého a údajně i středoevropského herního klanu – NecroRaisers. Ať sem hledal jak sem hledal, nenašel jsem na celém české progamingové (lol) scéně sebemenší zmínku o této události. Proto jsem se rozhodl na tento s Quakem spojený klan trochu zavzpomínat.

.

Dnešní NecroRaisers jsou jen slabým odleskem toho čím byly kolem roku dvatisíce. Někteří jeho členové spolupracovali na webu quake-cz, který tenkrát nebyl pouhou Quake fansite, ale portálem o novinkách ze světa počítačových her. Stáli za vznikem dnes již nefunkčních webů quakechannel a clanring, spolupodíleli se na vzniku progamers a mnoho dalšího. Pokud vás tato historie zajímá nějak víc koukněte na samotný web Necroraises. Zejména doporučuji období od 9. listopadu 2007 do 11. března 2009. Tato část určitě zvedne sebevědomí lidem, kteří se cítí slabší v našem mateřském jazyce  – aspoň u mě to teda fungovalo.

Původně jsem se chtěl tomuto tématu věnovat podrobněji, ale čím víc sem se toho snažil zjistit, tím smutnější jsem byl.

No, každopádně doufám, že NRka přežíjí další desítku a třeba i v lepší formě a úplně nejlépe s Qauke Champions na soupisce.

Přejít k navigační liště