Dirty Bomb FTW

Tak moji milí přátelé, dnes bych chtěl psát o hře, kterou si krátím čekání na Quaka. A tou hrou je Dirty Bomb. Za tímto debilním názvem se skrývá jedna z nejlepších mp FPS kterou sem hrál snad od dob QL, nutno podotknou že jsem jich zas tolik nehrál.

Za vývojem DB stojí studio Splash Damage, znalcům po přečtení těchto dvou slov určitě vytanul na mysli legendární Wolfstein Enemy Territory. A stejnou hratelnost můžete čekat i od Dirty Bomb. Tedy stejnou, hra je obohacená o hrdiny (hi Quake Shampions), ve kterých však poznáte jednotlivé typy vojáků z původního ET. Před každým zápasem si vyberete tři charaktery, mezi kterými si můžete vybírat během hry (při respawnu). Můžete si vybrat z celé řady typů mediků, sniperů, ženistů atp. Hlavní herní mód je stopwatch. Útočící  tým musí na mapě splnit řadu úkolů a bránící tým jim v tom musí logicky zabránit. Po té se útočící a bránící týmy prohodí. Ten tým, který zvládne úkoly v mapě za lepší čas vyhrál. Krom tohoto módu si můžete zahrát objektive, což je taková vykleštěná verze stopwatch. Hraje se na stejných mapách s tím rozdílem, že na konci nedochází k „prohození“ týmů, ale útočící tým vyhraje v případě splnění všechny úkolů na mapě. Posledním módem je execution – variace na pokládání bomby z cska.

Dirty Bomb je nyní ve ve stavu otevřené bety a zřejmě ještě nějaký čas bude (takzvaný Unreal Tournament 4 syndrom) a zároveň se jedná o free to play titul. Za herní měnu, kterou získáváte jak jinak než hraním, si pořizujete nové hrdiny a loadout kary. Ty sou ve hře v několika vzácnostech a díky nim můžete svým charakterům měnit zbraně, popřípadě lehce vylepšovat některé jejich schopnosti – přebíjení za běhu, více zásobníků atp.  Musím říct, že hra je velmi dobře odladěná, za celou dobu sem do ní nevrazil ani korunu, s výjimkou cca 10 euro, za které sem si koupil nějakou blbost a to čistě z toho důvodu, že mi bylo trochu trapně mít odehráno cca 500 hodin a nijak se vývojářům neodvděčit.

Je tu však pár věcí, které bych vytknul. A to především nedostatek map, pro Stopwatch jich je ve hře pouze šest a pro execution ještě o tři míň, což není mnoho.  Dalším problém je s matchmakingem, kdy se relativně často stává, že týmy sou absolutně nevyrovnané. Nejednou na mě šli infarktové stavy, když sem hrál s partou lidí kteří absolutně nevěděli co v mapách dělat.

No ale celkově všem kteří nemáte do čeho píchnout tudle pecku doporučuju. Hra je ke stažení na steamu. A kdyby si to někdo z vás tří průměrných denních návštěvníků opravdu chtěl zkusit, tak mi klidně napište a dáme nějaký bomby :E

Přejít k navigační liště