Co nám týden dal #2

Máme tady další souhrnu toho co se stalo na AFPS scéně za poslední týden. A že se urodilo, máme tady několik turnajů, dvě fragmovie, něco o novém UT a samozřejmě další info o Quake Champions

FFA Turnaj

Quake Live clan Dark Fiber pořádá turnaj v klasickém deathmatchi, bohužel pro našince se bude odehrávat na Chicagských serverech. Hráči budou rozdělení do skupin po osmi lidech. Z každé postoupí čtyři hráči do další skupiny. A tak dál až zbudou jen ti nejlepší. No, a ti co se dostanou na bednu si rozdělí sto dolarů. Takže vy všichni co jste právě za velkou louží, nestyďte se a reprezentujte!

2v2 Trunaj v Reflexu

Pokud by jste si snad raději zahráli něco s kamarádem, tak se můžete v sobotu 8. dubna přihlásit do 2v2 draft turnaje v Reflexu (na který snad ještě  v tomto století napíšu recenzi). Draft turnaj spočívat v tom, že dvojice jsou náhodně vylosovány, a tudíž se mohou přihlásit i ti, kteří žádné kamarády nemají! Více info o turnaji najdete zde.

 CPMA fragmovie

Hráč Russia Ryan_H ukázal svoje promode fragmovie. Docela povedené fragy s naprosto otřesným soundtrackem. Však posuďte sami!

CPMA duel cup pro začátečníky

A jestli jste si po shlédnutí přiloženého fragmovie dostali chuť na nějaký ten promode match, máte možnost. Kanadský hráč canada Xero si připravil turnaj pro začátečníky. Ten se bude odehrávat 2. dubna (neděle) od 16:00 hodin. Registrovat se můžete na discord kanálu soukromou zprávou canada Xerovi. Přihlášené hráče a pavouka turnaje najdete zde.

MouseSports s UT4 teamem

Jeden z nejznámějších německých multiklanů, MouseSports, přibral v minulých dnech Unreal Tournament 4 sekci. Což je pro mě docela překvapení, vzhledem k tomu v jaké fázi se UT4 nachází. No každopádně přejme klukům štěstí a doufejme, že pomaličku prošlapou cestu i pro nového Quaka!

Jak natrénovat TDM ?

Dnešní druhé fragmovie, i když trochu netradiční, ale o to povedenější!  Rusko Koshmare z klanu CATZ&SLIPPER nám totiž ukázal exkluzivní záběry z jejich příprav na další sezónu House of Quake TDM ligy.

Novinky z Quake Champions

Samozřejmě ani tento týden nechybí několik novinek z chystaného Quaka. Tou nejzajímavější je poodhalení jak bude vypadat Duel. Tim Willits totiž poskytl další rozhovor a mimo jiné v něm zaznělo:

…v současnosti je ve světě eSportu mnoho populárních FPS, ale žádná z nich nemá 1v1 mód. Náš systém ti umožní jít do duelu se skupinou tří hrdinů, a po té zápasit jeden na jednoho. Tím pádem je tady místo pro více strategického uvažování….

…záleží totiž na tom které hrdiny si ty a tvůj soupeř vyberete, dá to opravdu hodně přemýšlení a analyzování během zápasu a přidává to další vrstvu strategie k běžnému, surovému skillu. A myslím že lidé to opravdu ocení. Náš systém dobře zaplní 1v1 díru na trhu, která je v kompetitivním herním průmyslu…

…budeš muset přijít na to který z hrdinů   je pro tebe nejlepší. Například já se jsem si vždycky myslel, že Galena je spíše určená do TDM, ale pak jsem vedl rozhovor s jedním programátorem a ten říkal: nenene, můžeš ji používat offensivně v duelu a když s ní budeš hrát tímto stylem, budeš mít výhodu…

… čekáme na to, co na duel řeknou hráči v uzavřené betě. Možná ho trochu upravíme, ale v současnosti chceme aby hráči šli do 1v1 se třemi hrdiny…

No a potom nám taky ukázali Anarkiho, a když se na něj podíváte v traileru níže, tak vám asi bude jasné proč nebrat drogy (a nebo jo?).

Přejít k navigační liště